(SZLAK PAPIESKI)

(+48) 87 643 28 81

kontakt@zeglugaaugustowska.pl

(+48) 87 643 28 81

REJS

STUDZIENICZNA

Szlak Papieski

Statki wypływają z Portu Żeglugi Augustowskiej, płyną rzeką Nettą, mijając położone po obu stronach rzeki bulwary, następnie wpływają na jezioro Necko. Z pokładu naszych statków: Sajno, Serwy, Swoboda będziecie mogli Państwo podziwiać piękną przyrodę w jej nienaruszonym stanie. Zauroczy Was niezwykłość Kanału Augustowskiego, zaciekawią liczne atrakcje turystyczne widoczne na brzegu jeziora Necko- wyciąg nart wodnych, plaże z wygodnymi pomostami i ośrodki wczasowe. Z jeziora Necko statek wpływa na Rzeczkę Klonownicę (tzw. Cichą Rzeczkę), najkrótszą żeglowną Rzekę w Polsce, skąd przedostaje się na jezioro Białe. Warto zwrócić uwagę na jego rzadko spotykaną jasnozieloną barwę.

Jezioro nazwano Białym z powodu niezliczonej ilości białego ptactwa wodnego osiadłego na brzegach i unoszącego się nad taflą jeziora. Jezioro Białe łączy z jeziorem Studzienicznym śluza Przewięź.  Statek, żeby wpłynąć na jezioro Studzieniczne, musi pokonać różnicę poziomu wód w obu akwenach, która wynosi 0,86m. Konieczne jest na tym etapie podróży kilkuminutowe oczekiwanie na napełnienie (a w drodze powrotnej opróżnienie) komory śluzy wodą. Płynąc po jeziorze Studzienicznym, statek zawija do miejscowości Studzieniczna, malowniczo położonej na półwyspie, miejsca kultu religijnego z wieloma zabytkami sakralnymi. Sanktuarium w Studzienicznej odwiedził w 1999 roku papież Jan Paweł II płynąc statkiem „Serwy” wyżej opisaną trasą po Kanale Augustowskim. Podczas naszego  popołudniowego rejsu (o godz. 16) będzie możliwość zwiedzenia Sanktuarium w trakcie planowanej  20 minutowej przerwy w  rejsie.  Tutaj rozpoczyna się droga powrotna statku do portu w Augustowie. Istnieje możliwość pokonania rejsu statkiem Żeglugi Augustowskiej tylko w jednym kierunku: na trasie  Port Augustów-Studzieniczna lub Studzieniczna- Port Augustów

Na trasie STUDZIENICZNA możecie Państwo podróżować zaprezentowanymi poniżej statkami

Statki 200 osobowe

SAJNO i SERWY

Statek-katamaran 330 osobowy

SWOBODA

Ogłoszenia i aktualności

„NIESPODZIANKA”

Jeszcze tylko dwa tygodnie wakacji. Pływamy codziennie wg rozkładu. W najbliższą niedzielę (16.08.2020) mamy dla Was niespodziankę. W Augustowskim Amfiteatrze w ramach „Wakacyjnej Trasy Dwójki” odbędzie się koncert . Popłyńcie z nami statkiem w okolicę amfiteatru, a...

czytaj dalej

Żegluga Augustowska Sp. z o.o.

ul. 29 Listopada 7
16-300 Augustów
kontakt@zeglugaaugustowska.pl

tel: +48 87 643 28 81
tel: +48 87 643 21 52
fax: +48 87 643 71 58

Żegluga Augustowska Sp. z o.o.

ul. 29 Listopada 7
16-300 Augustów
kontakt@zeglugaaugustowska.pl

tel: +48 87 643 28 81
tel: +48 87 643 21 52
fax: +48 87 643 71 58

Zapraszamy do kontaktu

    Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Przedsiębiorstwo „Żegluga Augustowska” Sp. z o.o. z siedzibą w Augustowie, ul. 29 Listopada 7, 16-300 Augustów.
    Informujemy, że przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów jako administratora, w postaci komunikacji z użytkownikami strony).
    Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Pani/Panu odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
    Więcej informacji Polityka Prywatności